»Izdaja obveznic bi bila najboljša rešitev, vanje bi lahko investirali državljani, ki imajo na računih v bankah več kot 26 milijard, podjetja pa več kot 10 milijard.«
»Danes smo izdali 15-letno obveznico v vrednosti 12 milijard evrov z zapadlostjo 4. februarja 2037. Zanimanje je krepko preseglo ponudbo. Povpraševanje je bilo enajstkrat večje od ponudbe. Naročil se je nabralo za več kot 135 milijard evrov.«
»Kot ugotavljajo pri banki Commerzbank, bodo Nemčija, Italija, Francija, Španija, Portugalska in Nizozemska skupaj izdale za 30 milijard evrov obveznic.«
»60-letne evrske obveznice so bile izdane z donosom do dospetja 0,70 odstotka in kuponsko obrestno mero 0,6875 odstotka v vrednosti 0,5 milijarde evrov. To je primerljivo z državama, kot sta Francija in Belgija.«
»Večji zagon gradnje lahko pričakujemo v drugi polovici letošnjega leta in tudi v prihodnjem letu, ko bo izvedeno precej veliko število projektov, kar je najpomembneje za nas, v Ljubljani, kjer je pomanjkanje največje. [...] Kot ministrstvo še vedno načrtujemo, da je do konca mandata uresničljivo, da zaženemo gradnjo 5000 stanovanj v tem mandatu. Cilj 20.000 je še vedno realen, ki pa ga je mogoče doseči v prihodnjih 10 letih.«
»Bilijon evrov vredna izdaja obveznic brez dospetja bi ob polodstotni letni obrestni meri pomenila pet milijard evrov stroškov letno. Obveznic ne bi bilo treba izdati naenkrat, ampak v več tranšah, kupci pa bi bili lahko predvsem dolgoročni vlagatelji, kot so zavarovalniška podjetja.«
»Za zagotovitev dostopnih stanovanj je nujno potreben robusten sistem financiranja in gradnje javnih najemnih stanovanj, ki bo predvidljiv in zmožen zgraditi 3000 stanovanj letno.«
»Močno povpraševanje tako s strani domačih japonskih kot tudi s strani mednarodnih vlagateljev je omogočilo, da se je lahko končna cena oblikovala na spodnjem delu cenovnega razpona za triletno in petletno tranšo.«
»Ključni cilj stanovanjske politike je zagotoviti več javnih najemnih stanovanj ...«
Kliknite povezavo za prikaz izjav v želenem obdobju